الگوی تهیه مقاله
تهیه‌کنندگان مقاله به نکات زیر توجه فرمایند:
۱. محور اصلی مقاله باید در درجه اول موضوعات پژوهشی بوده که توسط خود آنان و یا افراد تحت راهنمائی آنان انجام شده باشند، مقاله‌های مروری در صورتی پذیرفته می‌شوند که درمورد موضوعات مبتلا به صنعت غذا و با بررسی منابع به روز و کافی تهیه شده باشد.
۲.   تمامی مقاله ها توسط داوران متخصص ارزیابی خواهد شد، به همین دلیل لازم است که متن مقاله ها اعم از چکیده و مقاله کامل مطابق دستورالعمل ذکر شده بصورت فایل word و Pdf تهیه شده و از طریق وب سایت همایش ارسال شوند. همایش از پذیرش مقالاتی که مطابق دستورالعمل نباشند، معذور است.
لازم به ذکر است که فایل Pdf مقاله‌ها باید فاقد نام نویسندگان و آدرس آنها باشد.
 ۳.  در صورت بروز هر گونه مشکل در هنگام ارسال فایل چکیده مقاله یا مقاله های کامل، با دبیرخانه همایش از طریق آدرس الکترونیکی Info@foodcongress2015.iut.ac.ir و یا تماس با شماره تلفن۳۳۹۱۳۳۲۱ (۰۳۱)، با دبیرخانه همایش تماس حاصل فرمایند.  پیگیری وضعیت مقاله از طریق وب سایت همایش قابل پیگیری می‌باشد.
نحوه تهیه و تنظیم مقاله
راهنمای مقاله کامل و چکیده مقاله طبق استانداردهای موجود جهت تهیه خلاصه و مقاله کامل برای همایش‌ها تدوین شده است. لازم است نویسندگان، مقالات خود را طبق آن تهیه نمایند. جهت سهولت کار می توانند بعد از حذف توضیحات، از هر یک از آنها بعنوان فایل تهیه مقاله‌ها یا خلاصه آن استفاده نمایند.
خلاصه و مقاله کامل باید با نرم افزار word 2007 بصورت A4 آماده گردند. حداکثر تعداد کلمات برای خلاصه مقالات ۲۵۰ و برای مقاله کامل ۲۵۰۰ کلمه می‌باشد. لازم است، علائم نگارشی مانند نقطه، کاما و ... به صورت صحیح استفاده گردند.

فرمت چکیده مقالات

فرمت مقاله کامل