سخن سردبیر

 بسمه تعالی

همکاران ارجمند رشته علوم و صنایع غذایی و عزیزانی که در ارتباط با رشته­‌های مختلف علوم و صنایع غذایی فعالیت دارید:

سلام،

امیدوارم سالی سرشار از سلامتی، شادکامی و موفقیت را شروع کرده باشید. هدف از این همایش علاوه بر ارائه نتایج پژوهش‌های همه عزیزان در چارچوب موضوعات اعلام شده و تبادل نظر علمی وفناوری در این زمینه‌­ها، ايجاد هماهنگی و همدلی بیشتر بین متخصصان علوم وصنایع غذایی و همه کسانی است که در این رشته تلاش می­‌کنند كه البته شامل اساتید ارجمند دانشگاهی، پژوهشگران محترم موسسات مختلف آموزشی پژوهشی و صنایع، صاحبنظران و سرمایه­‌گذاران بزرگوار در صنعت غذا، کسانی که در ارتباط با موضوع مهم سلامت غذا کار می­کنند و دانشجویان عزیزی که در دوره­‌های مختلف این رشته  مشغولند، می‌شود.
رشته علوم وصنایع غذایی و گرایش‌های مختلف آن در ارتباط با جامعه، اهمیت فوق العاده­‌ای دارد و یکی از عوامل اصلی و بسیار موثر زندگی همه انسانهای جامعه وسلامت آنها است. اما متاسفانه این رشته در کشور ما انسجام لازم را پیدا نکرده و تفرق افراد وعدم هماهنگی­‌های لازم، موجب زیان جدی به این رشته بسیار مهم شده و نتوانسته است آنگونه که باید درجامعه بدرخشد  و اثر­گذار باشد.
در این همایش تلاش خواهد شد نسبت به ضعف‌های مختلف آموزشی، پژوهشی، ارتباط با صنعت، مشکلات صنعت غذا درایران، سلامت و کیفیت غذا و از همه مهمتر دلایل عدم انسجام و نداشتن یک انجمن و پایگاه فراگیرکه بتواند از همه صاحبنظران رشته استفاده کند كه به عنوان بالا ترین مرجع علمی کشوربوده ومحل تبادل نظرها و اعلام بیانیه‌­های علمی و غیره باشد توجه گردد. و ان­شاالله موارد، پس از جمع بندی نظرات با حمایت و پشتیبانی همه عزیزان پیگیری شود.
لذا اعضای گروه علوم وصنایع غذایی دانشگاه صنعتی اصفهان ازهمه گروه‌های علوم وصنایع غذایی کشور و رشته‌­های مختلف وابسته به صنایع غذایی، که خود از همکاران اصلی برگزاری این همایش هستند درخواست می­کنند که برای هرچه بهتر وباشکوه­تر برگزار شدن این همایش ما را یاری فرمایند تا ان­شاالله این همایش بزرگ به خوبی برگزار و نتایج خوبی حاصل گردد.
پیشاپیش دست همه کسانی که برای این رشته و امور مختلف آن از توانایی‌های خود مایه می­‌گذارند به گرمی می‌فشاریم و بعد از استعانت از خدای متعال به حمایت‌های با ارزش شما دل می‌سپاریم. خواهشمند است هرگونه نظر اصلاحی برای امور مختلف رشته دارید به دبیرخانه همایش به آدرسی كه در وب سايت همايش آورده شده است ارسال کنید تا قبل از برگزاری همایش نیز نظرات را داشته باشیم وجمع بندی این نظرات نیز در جلسات مربوط به همایش مطرح گردد.

یادآوری می‌کنیم که قدوم و حضور ارزشمند هر يك از شما و حمایت­‌هایتان به همایش، بها خواهد داد. لطفا همایش را از این نعمت گرانبها بی بهره نسازید.

 

با تشکر محمد شاهدی
دبير سومين همایش بزرگ علوم و صنایع غذایی