قابل توجه نویسندگان و شرکت‌کنندگان عزیز در سومین همایش بزرگ علوم و صنایع غذایی

۱. قبل از تلاش برای ارسال مقاله یا پرداخت هزینه‌ی ثبت‌نام اقدام به دریافت حساب کاربری از سیستم نمایید. در صورتی که قبلا در سیستم ثبت‌نام و حساب کاربری دریافت داشته‌اید تمامی فعالیت‌های بعدی خود اعم از ارسال مقاله‌های بیشتر و یا پرداخت هزینه‌ی ثبت‌نام با همان حساب کاربری اولیه انجام می‌شود.

۲. بعد از ورود موفق به سایت جهت ارسال مقاله به لینک «فعالیت‌های نویسنده» و بخش «ارسال مقاله» مراجعه فرمایید. برای آگاهی بیشتر از نحوه ی ارسال مقاله این لینک را کلیک نمایید.

تذکرهای  مهم

گاهی در زمان ورود به سایت و یا تلاش برای گرفتن حساب کاربری، به علت کندی شبکه و یا قطع لحظه‌ای اینترنت نابسامانی‌هایی در سیستم مشاهده می‌شود.در صورت مواجهه با چنین حالتی خواهشمند است صبوری فرموده و مجددا تلاش فرمایید.

همچنین توصیه می‌شود برای ورود به وب‌سایت همایش از نسخه‌های جدید Internet Explorer ا(IE 11) و یا Google Chrome و یا Mozila Firefox استفاده نمایید.

اطلاعیه‌های مهم
نسخه‌ی جدید برنامه‌ی پوسترهای همایش
نسخه‌ی جدید برنامه‌ی سخنرانی‌های همایش
ثبت‌نام همراه در خوابگاه برای شرکت‌کنندگان با ارائه پوستر
مرورگرهای مناسب جهت اتصال به سایت
پرداخت الکترونیکی
همراهان شرکت‌کننده در کنفرانس
تکمیل فرم ثبت‌نام در کنفرانس و کارگاه‌‌ها ضروری می‌باشد.
تمدید مهلت ثبت‌نام در همایش تا تاریخ ۱۵ شهریور ۱۳۹۴
امتیاز بازآموزی برای کارشناسان و مسئولین فنی کارخانه‌های صنایع غذایی شرکت‌کننده در سومین همایش بزرگ علوم و صنایع غذایی دانشگاه صنعتی اصفهان
ثبت‌نام اولیه کارگاه‌ها بدون واریز وجه
ضرورت ارسال مقاله‌ی کامل جهت تعیین وضعیت نهایی مقاله در اسرع وقت
امکان ثبت‌نام و شرکت در همایش بدون ارائه‌ی مقاله
امکان ثبت‌نام و شرکت دسته‌جمعی در همایش
انجام فرآیند بازبینی و داوری مقاله‌ها فقط بر روی مقاله‌های قفل شده
امکان دریافت گواهی پذیرش مقاله به صورت آنلاین بلافاصله پس از پرداخت هزینه‌ی ثبت‌نام
برابری ارزش مقاله‌‌های پذیرفته شده برای سخنرانی با مقاله‌های پذیرفته شده برای پوستر
دبیرخانه همایش
 اصفهان، دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشکده کشاورزی، گروه صنایع غذایی
پست الکترونیک: info@foodcongress2015.iut.ac.ir
تلفاکس: ۳۳۹۱۳۳۲۱ - ۰۳۱
تلفن همراه: ۰۹۱۳۹۲۶۶۳۷۷
سخن سردبیر

 بسمه تعالی

همکاران ارجمند رشته علوم و صنایع غذایی و عزیزانی که در ارتباط با رشته­‌های مختلف علوم و صنایع غذایی فعالیت دارید:

سلام،

امیدوارم سالی سرشار از سلامتی، شادکامی و موفقیت را شروع کرده باشید. هدف از این همایش علاوه بر ارائه نتایج پژوهش‌های همه عزیزان در چارچوب موضوعات اعلام شده و تبادل نظر علمی وفناوری در این زمینه‌­ها، ايجاد هماهنگی و همدلی بیشتر بین متخصصان علوم وصنایع غذایی و همه کسانی است که در این رشته تلاش می­‌کنند كه البته شامل اساتید ارجمند دانشگاهی، پژوهشگران محترم موسسات مختلف آموزشی پژوهشی و صنایع، صاحبنظران و سرمایه­‌گذاران بزرگوار در صنعت غذا، کسانی که در ارتباط با موضوع مهم سلامت غذا کار می­کنند و دانشجویان عزیزی که در دوره­‌های مختلف این رشته  مشغولند، می‌شود.
رشته علوم وصنایع غذایی و گرایش‌های مختلف آن در ارتباط با جامعه، اهمیت فوق العاده­‌ای دارد و یکی از عوامل اصلی و بسیار موثر زندگی همه انسانهای جامعه وسلامت آنها است. اما متاسفانه این رشته در کشور ما انسجام لازم را پیدا نکرده و تفرق افراد وعدم هماهنگی­‌های لازم، موجب زیان جدی به این رشته بسیار مهم شده و نتوانسته است آنگونه که باید درجامعه بدرخشد  و اثر­گذار باشد.
در این همایش تلاش خواهد شد نسبت به ضعف‌های مختلف آموزشی، پژوهشی، ارتباط با صنعت، مشکلات صنعت غذا درایران، سلامت و کیفیت غذا و از همه مهمتر دلایل عدم انسجام و نداشتن یک انجمن و پایگاه فراگیرکه بتواند از همه صاحبنظران رشته استفاده کند كه به عنوان بالا ترین مرجع علمی کشوربوده ومحل تبادل نظرها و اعلام بیانیه‌­های علمی و غیره باشد توجه گردد. و ان­شاالله موارد، پس از جمع بندی نظرات با حمایت و پشتیبانی همه عزیزان پیگیری شود.
لذا اعضای گروه علوم وصنایع غذایی دانشگاه صنعتی اصفهان ازهمه گروه‌های علوم وصنایع غذایی کشور و رشته‌­های مختلف وابسته به صنایع غذایی، که خود از همکاران اصلی برگزاری این همایش هستند درخواست می­کنند که برای هرچه بهتر وباشکوه­تر برگزار شدن این همایش ما را یاری فرمایند تا ان­شاالله این همایش بزرگ به خوبی برگزار و نتایج خوبی حاصل گردد.
پیشاپیش دست همه کسانی که برای این رشته و امور مختلف آن از توانایی‌های خود مایه می­‌گذارند به گرمی می‌فشاریم و بعد از استعانت از خدای متعال به حمایت‌های با ارزش شما دل می‌سپاریم. خواهشمند است هرگونه نظر اصلاحی برای امور مختلف رشته دارید به دبیرخانه همایش به آدرسی كه در وب سايت همايش آورده شده است ارسال کنید تا قبل از برگزاری همایش نیز نظرات را داشته باشیم وجمع بندی این نظرات نیز در جلسات مربوط به همایش مطرح گردد.

یادآوری می‌کنیم که قدوم و حضور ارزشمند هر يك از شما و حمایت­‌هایتان به همایش، بها خواهد داد. لطفا همایش را از این نعمت گرانبها بی بهره نسازید.

 

با تشکر محمد شاهدی
دبير سومين همایش بزرگ علوم و صنایع غذایی

ارتقاء ایمنی غذا   رونق صنعت غذا
روش‌های نوین فرآوری و نگهداری مواد غذایی   نانوتکنولوژی و نانوبیوتکنولوژی در صنایع غذایی
سلامت، بهداشت و کنترل کیفیت مواد غذایی   میکروبیولوژی و بیوتکنولوژی در صنایع غذایی
غذاهای فراسودمند، پری بیوتیک، و پروبیوتیک و امنیت غذایی   مهندسی مواد و طراحی خطوط تولید مواد غذایی
استفاده از پسماندهای صنایع غذایی و کنترل آلاینده‌های زیست محیطی غذا   بهره‌وری مصرف انرژی در صنایع غذایی
آلاینده‌ها، باقیمانده‌ها و موانع صادرات   فرمولاسیون مواد غذایی
افزودنی‌های مواد غذایی وروش‌های کاهش آنها   صنایع فرآورده‌های لبنی
    صنایع فرآورده‌های گوشتی
    صنایع فرآورد‌ه های غلات
    صنایع بسته بندی مواد غذایی